Uncategorized

Lazer Epilasyon

[ads1]

Lazer Epilasyon çok yakın geçmişe kadar keşfedilmeyi bekleyen bir yöntem olmasına karşın lazer uygulamaları başta tıp olmak üzere her alanda güvenli ve sağlıklı bir şekilde kullanılmaktaydı. Lazer ışınları tek dalga boyunda çalışan tek ışın kaynağı olma Özel Bölgeliğinin yanısıra, hızlı da bir kaynaktır ve kalıcı ve daha kolay çözümler getirmeye yardımcı olur. Eskiden tıpta yapılan birçok ağır ve açık ameliyatların çoğu günümüzde lazerler kullanılarak hem daha sağlıklı hemde daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Özellikle göz ve prostat gibi ameliyatlar lazer teknolojisi sayesinde sorun olmaktan çıkmıştır.

Bu ve buna benzer birçok ameliyatı artık lazerler ile gerçekleştirmek hem daha pratik, hem daha çabuk ve olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Lazer Epilasyon Cihazları Lazer teknolojisinin bu kadar ilerlediği bir ortamda estetik ve güzellik uygulamalarının da bundan payını almış olması kaçınılmaz olmuştur. www.lazerepilasyonu.net

Lazer Epilasyon da bu şekilde istenmeyen tüylere kesine yakın ve kalıcı çözüm üretmesi açısından doğmuştur. Lazer epilasyon fiyatları*belli dalga boyundaki lazer ışınının kıl köklerine gönderilerek kıl köklerini tahrip etmesi esasına dayanır. Bu işlem şu şekilde gerçekleşir; gönderilen tek dalga boylu lazer ışın demetini kıl köklerindeki renk verici pigment olarak bilinen melanin pigmenti bu enerjiyi absorblar, absorplanan ışık enerjisi ısıya dönüşmüştür. Bu sırada ısı enerjisi ile birlikte kıl fölikülleri tahrip edilmiş olur. İğneli Epilasyon Bu işlem esnasında vücut herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Ancak uygulanan bölgede geçici tahrişler olabilir.

Back to top button